Preventivní opatření v Domově seniorů Komárov

Preventivní opatření v Domově seniorů Komárov

Vzhledem k chřipkové epidemii, narůstajícímu výskytu respiračních (virových / bakteriálních) onemocnění, Vás žádáme o zvážení návštěvy v našem Domově seniorů Komárov.

Pokud na sobě pociťujete jakékoliv příznaky možného nachlazení nebo se pohybujete v kolektivu, kde k takovému výskytu došlo, prosíme, omezte návštěvy, abychom společně předešli přenosu na Vaše blízké.

Pro více informací ohledně zdravotního stavu Vašich příbuzných se prosím obracejte na zástupce vedoucí zdravotní péče – Bc. Yvetu Žižkovou. V tuto chvíli nejsou návštěvy zakázány, jedná se o pouhé doporučení a preventivní opatření.

Děkujeme na pochopení.   

Inzerát na pracovní pozici vedoucí zdravotní péče

Rozšiřujeme náš pracovní tým a hledáme na pracovní pozici vedoucí zdravotní péče. Náš tým poskytuje kvalitní 24 hodinovou péči klientům s demencí způsobenou nejen Alzheimerovou chorobou, ale i jinými druhy. Nabízíme pracovní poměr na dobu neurčitou. V případě zájmu nebo dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na email: strelcova@dskomarov.cz nebo telefon: 730 175 713.

Páteční bohoslužba

Páteční bohoslužba

Dnešní bohoslužba s panem farářem byla na téma křivdy v nás a umění odpouštět, aneb “odpusť nám naše viny, jakož i my dopouštíme našim viníkům.” Zazpívali jsme si písně a pomodlili se. 
Víra je to, co nás vede dál a díky návštěvám faráře mají naši klienti možnost si to připomenout. 🙏

Výroba adventních věnců

Výroba adventních věnců

Adventní věnce jsou od odpradávna pomůcka k odpočítávání čtyř týdnů adventu. A jak víme, každou adventní neděli se zapaluje svíčka. První adventní neděle připadá letos na 2. prosince. Tak jsme nezaháleli a pustili jsme se do vyrábění. Přijďte si pro svůj věnec na náš vánoční jarmark, který je součástí Rozsvícení vánočního stromečku 29.11.2018 od 15 hodin. 
Těšíme se na Vás ❤️☃️⭐️🎅🏻🤶🏻

Výroba svíček

Výroba svíček

Dnešní odpoledne jsme u nás v Domově trávili kreativně. Přijela k nám paní, která vyrábí krásné svíčky a dala nám všem možnost si vyrobit svou vlastní. Nejkrásnější dárky jsou ty od srdce a naši klienti již mají jasno v tom, komu udělají radost vlastnoručně vyrobenou svíčkou.

Svatý Martin

Svatý Martin

Svátek svatého Martina patří k oblíbeným církevním svátkům, je spojen s prvním sněhem a vypečenou husičkou. Tradice jsme se i my v Domově rozhodli dodržet. Náš den začal návštěvou svatého “Martina” na bílém koni v doprovodu kočáru, ve kterém se klienti mohli svézt. Společně jsme strávili krásné dopoledne s koňmi. Sváteční oběd v podobě vypečené husy taky nechyběl. Příště už snad jen ten první sníh 🐴❄.

Společné grilování na zahradě domova

Společné grilování na zahradě domova

Jeden z posledních teplých dnů jsme využili pro společné grilování. Důležité připravy pokrmů se ujali naši kuchaříci. Nejdůležitější součástí dnešního společného posezení byli naši klienti, kteří snědli vše, co se připravilo. Nechyběla sladká tečka ke kávě , švestková bublanina 😋😋😋. Posuďte sami, není pěkné si jen tak posedět a být tady pro sebe?! ❤️

Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba

V současné době trpí Alzheimerovou chorobou přibližně 6,1 milionu Evropanů. Odhaduje se, že do roku 2050 se tento počet ještě ztrojnásobí. Logicky proto i u nás počet případů rok od roku stoupá. Na konci měsíce května jsem se zúčastnil natáčení pořadu KLÍČ České televize na téma ALZHEIMEROVA CHOROBA i v kontextu s divadelním představením ZATMĚNÍ. 

Facebook