Canisterapie

Canisterapie

Psi mají v lidské společnosti zvláštní místo, které přináší člověku radost, lásku, dává pocit bezpečí a ochrany. Každých 14 dní k nám na Domov seniorů Komárov jezdí paní Lucie Dohnalová se svými pejsky Haničkou, Aničkou a Ladynkou, a také kocourem Avatarem.

http://www.auracanis.cz/index.php/terapeute/jana-dohnalova

Pejskové a kočička tak napomáhají procvičovat některé části těla, zapojit myšlení, paměť, komunikaci a procvičovat motoriku. Zvířátka mohou klientům především nabídnout nejenom přátelství, lásku, pocit vzájemné potřebnosti, ale i respektování. Mohou se se zvířaty pomazlit, pomuchlat, pohladit a vzájemně se přitulit.

Fyzioterapie

Fyzioterapie

Náš Domov seniorů Komárov nabízí našim klientům celou řadu terapií. Jednou z hlavních je fyzioterapie. Prostřednictvím pohybových a jiných terapeutických metod pozitivně ovlivňuje lidské tělo, včetně psychického ladění. Zasahuje tam, kde jsou pohyb a ostatní funkce organismu ohroženy procesem stárnutí, zraněním či nemocí.

Alzheimerova choroba...Nejste na to sami

Alzheimerova choroba...Nejste na to sami

Více než 153 tisíc lidí, u kterých odborníci do této chvíle diagnostikovali Alzheimerovu chorobu v České republice, do roku 2050 pak téměř půl milionu lidí s touto smrtelnou chorobou mozku. To jsou alarmující čísla týkající se tiché epidemie 21. století, jak je Alzheimerova nemoc také nazývána. Včasný záchyt nemocných hraje v tomto případě zcela zásadní roli. Jedině tak může dojít ke zpomalení průběhu onemocnění a její progresi.

Facebook