INFORMACE O DOMOVĚ SENIORŮ V KOMÁROVĚ


 
ds-komarov-casopis.jpg

Nový Domov pro seniory Komárov, koncept kvalitního bydlení pro seniory s veškerou sociální, 24 hodinovou  zdravotní péčí v klidném prostředí na okraji obce Komárova u Šternberka.

Našim klientům nabízíme 50 dvoulůžkových pokojů s vlastní bezbariérovou koupelnou a bezbariérovým WC v třípatrové budově, s komplexními pečovatelskými službami s lékařským dohledem, kvalitně proškoleným personálem, bohatými aktivitami a celodenním stravováním.

Z celkového počtu 100 lůžek nabízíme 90 lůžek v Domově se zvláštním režimem, ve kterém poskytujeme specializovanou péči klientům se sníženou soběstačností z důvodu jejich onemocnění. Nejčastěji se jedná o klienty s demencí způsobenou Alzheimerovou chorobou, stařeckou demenci nebo jiný typ demence ve všech stádiích. Tato služba je určena klientům ve věku 50+.

Zbývajících 10 lůžek patří pod službu Domov seniorů, ve kterém poskytujeme péči klientům se sníženou soběstačností z důvodu jejich věku. Tato služba je určena klientům ve věku 55+. Patříme mezi registrované poskytovatele sociálních služeb (domov seniorů a domov se zvláštním režimem). Péči poskytujeme v souladu se standardy kvality sociální péče Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

VYBAVENÍ POKOJŮ

POKOJE PRO KLIENTY

Našim klientům nabízíme dvoulůžkové bezbariérové pokoje s vlastní bezbariérovou koupelnou a bezbariérovým WC. Každý pokoj je vybaven nábytkem, elektrickou polohovatelnou postelí, televizí a trezorem pro uschování osobních věcí a cenností. 

Každý klient má možnost si ze svého původního domova přinést své oblíbené osobní věci a díky nim se bude cítit jako doma. Jde například o oblíbené křeslo, stoleček, lampičku, poličku, polštářek, obrázky či fotky milované rodiny.

  • elektrická polohovatelná postel
  • noční stolek
  • stůl 
  • židle
  • komoda
  • šatní skříň
  • televize
  • trezor

TÝM PRACOVNÍKŮ

Při návštěvě našeho Domova seniorů Komárov Vás přivítá recepční. O naše klienty se v Domově seniorů Komárov stará proškolený personál, který se skládá ze zdravotních sestřiček, pracovnic v sociálních službách, fyzioterapeutky, sociálních a aktivizačních pracovnic. Čistotu v Domově seniorů Komárov udržují pracovnice z úseku úklidu. O chuťové buňky našich klientů a zaměstnanců se starají kuchaři a kuchařky v kuchyni, která je součástí našeho zařízení. Jídelní lístek je sestavován nutričním terapeutem. O praní, žehlení a opravu osobního ošacení klientů se staráme vlastní prádelna, která je také součástí našeho zařízení.


STAVBA

budova-domov-senioru-komarov.jpg

Domov seniorů se nachází v obci Komárov u Šternberka, v nové bezbariérové budově postavené na "zelené louce", v klidném prostředí obce, při křižovatce státních silnic ve směru od Olomouce na Uničov a na Šternberk s místní komunikací.

Obec Komárov leží asi 6 km severně od města Šternberk v nadmořské výše 261 m.n.m..

Obec Komárov u Šternberka se rozkládá na přechodu hanácké roviny v pahorkatinu Nízkého Jeseníku. Nejvyšším bodem je Komárovský kopec, odkud je pěkný výhled na horní část Hané až po Bradlo a na jih takřka k Olomouci. Obci protékají Zlatý a Řídečský potok.

Facebook