Narozeninová oslava je na Domově seniorů Komárov pořádána každý měsíc. V měsíci červenec byla však oslava výjimečná, a to proto, že klientka Domova paní Marie Podrazká oslavila neuvěřitelných 100 let.

V kruhu své rodiny a zastupitelů Domova prožila slavnostní odpoledne, při kterém jí byly předány přání, květiny, dárky a sladkou tečkou na konec byl výborný dort. Ve vyprávění a vzpomínkách jsme se s ní vrátili k jejím zážitkům z plodného život.

Paní Podrazká se narodila ve Velkých Pavlovicích v okrese Břeclav. Měla čtyři sourozence. Po studiu reálného gymnázia začala studovat Filosofickou fakultu Karlovy univerzity v Praze, kterou však musela z důvodu protektorátu Čech  a uzavření vysokých škol, ukončit.

Provdala se za Jana Podrazkého, s nímž měla 3 syny a jednu dceru.

Paní Podrazká pracovala jako sekretářka a překladatelka z německého jazyka. Během života se neustále vzdělávala. Dosáhla státních zkoušek z němčiny, angličtiny, a naučila se francouzsky.

V těchto jazycích profesně dělala překlady pro různé firmy.

Jejími zájmy byla filosofie, psychologie a s manželem byli fanoušci klasické hudby.

Celý život s manželem vedli děti ke zdravému životnímu stylu, hodně cestovali, v zimě lyžovali, v létě podnikali túry po horách, a to i přesto, že neměli auto.

Paní Podrazká se dočkala 7 vnuků a 10 pravnoučat.

Srdečně jí blahopřejeme a přejeme mnoho zdraví.